PeeWee Arena, Venues, Timbits Blue-Team Mannarino, T4, 2019-2020 (Soo Pee Wee Hockey)

Attention: You are viewing a team outside of the current season. Click here to view teams in the current season.
PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & SalDan-Team Gagnon
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & McDougall -Team Parsons
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
(4-4)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(5-1)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
(1-2)
5:00 PM
@ Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(2-3)
6:00 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(5-5)
7:30 PM
@ Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - S & T
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Atom
AtoMc Black-Team Tait
(2-1)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Atom
AtoMc White-Team Currie
(0-13)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
(7-0)
9:00 PM
@ Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
(4-5)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Novice Major Tier 1
Soo Police
(6-1)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - DK Designs
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(5-0)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(1-7)
8:00 PM
@ Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(3-6)
9:30 PM
@ Pee Wee - Community First -Team Dunseath
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
10:00 AM
@ Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
11:00 AM
@ Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
T4
Timbits Black-Team Alfano
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(0-4)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(2-2)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(3-3)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
(2-2)
8:00 PM
@ Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
(2-9)
9:30 PM
@ Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
01020304050607
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons & SalDan-Team Gagnon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - S & T
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Atom A
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
Soo Police & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs & Martineau Masonry
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom
AtoMc Black-Team Tait
(0-3)
5:00 PM
@ Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(2-3)
6:00 PM
@ Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-6)
7:30 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - S & T
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Atom
AtoMc White-Team Currie
(0-6)
7:00 PM
@ Atom - AtoMcRed-Team Entwistle
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
(2-2)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
(2-6)
9:00 PM
@ Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Novice Major Tier 1
Soo Police
(5-5)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
DK Designs
(4-2)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
(3-7)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
(3-4)
8:00 PM
@ Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
(3-6)
9:30 PM
@ Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
12:00 PM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
1:00 PM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(5-1)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(5-1)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(2-3)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(3-1)
8:00 PM
@ Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
08091011121314
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds Black
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Norther Vision Care-Team Allison
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle & AtoMc White-Team Currie
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM
(0-3)
7:00 PM
@ Atom A - Green Apple Realty
Atom A
Prouse
(1-0)
8:00 PM
@ Atom A - Booster Juice
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(2-3)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Novice Major Tier 1
Soo Police
(7-1)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
(5-3)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - DK Designs
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(1-1)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(1-6)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-1)
7:00 PM
@ Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(2-5)
8:30 PM
@ Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Novice Minor Tier 1
S & T
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
(0-4)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Atom
AtoMc Black-Team Tait
(0-4)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(13-3)
9:00 PM
@ Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
15161718192021
22232425262728
293031Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04
Apr 05Apr 06Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11
View Another Team
View Another League
Social Networking
Follow Us On
Visit Soo Pee Wee Hockey on Facebook
- and -
Follow Soo Pee Wee Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
PeeWee Arena
285 Northern Avenue East , Sault Ste. Marie, ON  P6B4H9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from soopeewee.ca on Saturday, May 30, 2020 at 2:12 PM