PeeWee Arena, Venues (Soo Pee Wee Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Norther Vision Care-Team Allison
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds Red
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Black
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons & All In One Contracting-Team Olar
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:00 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:00 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
Soo Police & Martineau Masonry
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(1-4)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(3-5)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
2019-2020
Atom A
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
2019-2020
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti & Property Masters-Team Miller
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom DS
SIMS-Team Stephens & WHAM-Team McGonegal
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom A
Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
10:00 PM-11:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
2019-2020
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
2019-2020
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
2019-2020
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
2019-2020
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Sep 29Sep 300102030405
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & McDougall -Team Parsons
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & All In One Contracting-Team Olar
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Prouse & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs & Martineau Masonry
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
Soo Police & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(3-5)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
2019-2020
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(5-3)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Atom A
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
2019-2020
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
(2-2)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMcRed-Team Entwistle
2019-2020
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
(1-4)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
(6-4)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
2019-2020
Novice Major Tier 1
Soo Police
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
2019-2020
Atom
AtoMc Black-Team Tait
(3-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
2019-2020
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
(5-5)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(3-3)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
2019-2020
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
2019-2020
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
2019-2020
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
2019-2020
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
(3-3)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
(2-4)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
06070809101112
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Floreani O'Toole-Team Deluca
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & McDougall -Team Parsons
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Prouse
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Green Apple Realty & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One & DK Designs
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(1-5)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
2019-2020
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Atom A
Booster Juice
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
S & T
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
2019-2020
Atom
AtoMc White-Team Currie
(1-7)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
2019-2020
Atom
AtoMc Black-Team Tait
(2-1)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
(4-4)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
2019-2020
Novice Major Tier 1
Soo Police
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
2019-2020
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(0-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
2019-2020
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
(7-3)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
2019-2020
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
(6-9)
9:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
2019-2020
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
2019-2020
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
2019-2020
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
(4-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
(3-2)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
13141516171819
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & McDougall -Team Parsons
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & SalDan-Team Gagnon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Black-Team Tait & AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle & AtoMc White-Team Currie
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Atom A
WHAM
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom A
Prouse
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom A
Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom A
Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(8-2)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(1-4)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
2019-2020
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
(3-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
2019-2020
Atom
AtoMc White-Team Currie
(1-2)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
2019-2020
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
(1-7)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
2019-2020
Booked Ice
5:00 PM-11:00 PM
Highland Ford Soo Thunderbirds VS. Cochrane Crunch
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
2:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
3:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
2019-2020
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
(4-2)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(10-0)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
20212223242526
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Norther Vision Care-Team Allison
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & McDougall -Team Parsons
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Direct Mechanical-Team Boychuk
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
S & T & Machine Shop
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
2019-2020
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Atom A
WHAM
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
2019-2020
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
(8-4)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
2019-2020
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
(3-10)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMcRed-Team Entwistle
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
(8-7)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
2019-2020
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
2019-2020
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
(2-0)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
2019-2020
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
(8-1)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
(2-5)
9:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
2019-2020
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
2019-2020
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
2019-2020
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
2019-2020
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
(5-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(7-6)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
2728293031Nov 01Nov 02
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & SalDan-Team Gagnon
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & McDougall -Team Parsons
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom DS
SIMS-Team Stephens & Rep Aire-Team Coletti
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom DS
WHAM-Team McGonegal & Property Masters-Team Miller
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Green Apple Realty & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Prouse
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(3-6)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
2019-2020
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(3-2)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Atom A
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
2019-2020
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(5-0)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
2019-2020
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
(4-3)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
2019-2020
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
(1-3)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
2019-2020
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
2019-2020
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
2019-2020
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
2019-2020
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
(3-4)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons & SalDan-Team Gagnon
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One & DK Designs
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(4-4)
6:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
2019-2020
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(3-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
2019-2020
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
2019-2020
Atom A
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
2019-2020
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
2019-2020
Atom
AtoMc White-Team Currie
(2-2)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
2019-2020
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(4-1)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
2019-2020
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
(5-1)
9:00 PM
vs. Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
2019-2020
Novice Major Tier 1
DK Designs
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
2019-2020
Novice Major Tier 1
Soo Police
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
2019-2020
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
(2-2)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
2019-2020
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
(6-0)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
2019-2020
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
(2-4)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
2019-2020
T5
Timbits Black-Team Keating
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
2019-2020
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
2019-2020
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
2019-2020
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2019-2020
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
2019-2020
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
2019-2020
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
2019-2020
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
2019-2020
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
2019-2020
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
2019-2020
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
(9-11)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
2019-2020
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(2-5)
9:30 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Social Networking
Follow Us On
Visit Soo Pee Wee Hockey on Facebook
- and -
Follow Soo Pee Wee Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
PeeWee Arena
285 Northern Avenue East , Sault Ste. Marie, ON  P6B4H9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    4 - 3 - 0
Other Home Venues
Printed from soopeewee.ca on Saturday, May 30, 2020 at 5:39 AM