PeeWee Arena, Venues (Soo Pee Wee Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & SalDan-Team Gagnon
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & McDougall -Team Parsons
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(4-4)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(1-5)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
(2-1)
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(3-2)
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-5)
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
S & T
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
(1-2)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
(13-0)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(0-7)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
DK Designs
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM
vs. Atom - AtoMcRed-Team Entwistle
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:30 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
10:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
11:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
T4
Timbits Black-Team Alfano
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
9:30 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
01020304050607
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons & SalDan-Team Gagnon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
S & T
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Atom A
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
Soo Police & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs & Martineau Masonry
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
S & T
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
9:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
8:00 PM
vs. Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
9:30 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
12:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
1:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
9:30 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
08091011121314
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds Black
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Norther Vision Care-Team Allison
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle & AtoMc White-Team Currie
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
Green Apple Realty
7:00 PM
vs. Atom A - WHAM
Atom A
Booster Juice
8:00 PM
vs. Atom A - Prouse
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Waite
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Novice Major Tier 1
DK Designs
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
8:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
9:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Novice Major Tier 1
DK Designs
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Atom
AtoMc White-Team Currie
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:00 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
Booked Ice
12:00 PM-11:00 PM
Don Doucet Youth Center Charity Hockey Tournament
15161718192021
22232425262728
Playoffs
11:00 AM-7:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-9:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-9:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-9:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-11:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-10:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
9:00 AM-10:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
293031Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04
Playoffs
12:00 PM-5:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-10:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-10:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-10:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-11:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
5:00 PM-11:00 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Playoffs
9:00 AM-8:30 PM
Playoffs March 22nd - April 4th
Apr 05Apr 06Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11
Venue Details
Google Maps
PeeWee Arena
285 Northern Avenue East , Sault Ste. Marie, ON  P6B4H9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    4 - 3 - 0
Other Home Venues
Printed from soopeewee.ca on Friday, February 28, 2020 at 9:22 AM