Organization Calendar (Soo Pee Wee Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 19, 2020-Feb 01, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang & Team Essentials -Coach Richards
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti & Property Masters-Team Miller
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier & I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom DS
SIMS-Team Stephens & WHAM-Team McGonegal
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso & Cavaliere Welding -Coach Printess
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & McDougall -Team Parsons
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Floreani O'Toole-Team Deluca
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Booked Ice
9:00 PM-10:00 PM
Sault College
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom A
Green Apple Realty & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Novice Major Tier 1
DK Designs & Martineau Masonry
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
Soo Police & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
6:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom A
WHAM
7:00 PM
vs. Atom A - Prouse
Atom A
Booster Juice
8:00 PM
vs. Atom A - Green Apple Realty
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Printess
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Atom A
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Booked Ice
5:00 PM-6:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
S & T
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti
8:00 PM
vs. Atom DS - WHAM-Team McGonegal
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Novice Major Tier 1
Soo Police
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom DS
Property Masters-Team Miller
7:00 PM
vs. Atom DS - SIMS-Team Stephens
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom A
Green Apple Realty
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom A
WHAM
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom A
Booster Juice
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom DS
Property Masters-Team Miller
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom DS
WHAM-Team McGonegal
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
2:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
3:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
7:00 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:30 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards & Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom DS
SIMS-Team Stephens
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Printess & I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom DS
WHAM-Team McGonegal & Property Masters-Team Miller
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang & Rome's -Coach Cuillerier
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parsons & All In One Contracting-Team Olar
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Booked Ice
5:30 PM-6:30 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Atom A
WHAM & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti
5:00 PM
vs. Atom DS - Property Masters-Team Miller
Novice Major Tier 1
Soo Police
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Atom DS
WHAM-Team McGonegal
6:00 PM
vs. Atom DS - SIMS-Team Stephens
Atom A
Booster Juice
7:00 PM
vs. Atom A - WHAM
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom A
Green Apple Realty
8:00 PM
vs. Atom A - Prouse
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Women's Hockey League
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Atom A
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Booked Ice
5:00 PM-6:00 PM
Ice Rental
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
Atom
AtoMc White-Team Currie
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
9:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom A
WHAM
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc White-Team Currie
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Atom A
Prouse
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom DS
SIMS-Team Stephens
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
10:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
11:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti & Property Masters-Team Miller
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
12:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Red
1:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Major Tier 1
Soo Police
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Printess
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:30 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from soopeewee.ca on Sunday, January 19, 2020 at 8:09 PM