PeeWee Arena, Venues, Tyke Tier 2 (Soo Pee Wee Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Fountain Tire-Team Lepore & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
SalDan-Team Gagnon & McDougall -Team Parsons
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
All In One Contracting-Team Olar & Floreani O'Toole-Team Deluca
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:00 PM-10:00 PM
Sault College
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Direct Mechanical & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Machine Shop & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Green Apple Realty & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Prouse
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
DK Designs & Martineau Masonry
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Soo Police & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Community First -Team Dunseath
7:00 PM-8:00 PM
Practice
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(4-3)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Team Lortie-Soo Thunder Red
(3-3)
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Team Glavota-Soo Thunder Black
(1-7)
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Machine Shop
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
S & T
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
AtoMc Orange-Team Jaeger
(5-0)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Rep Aire-Team Coletti
(2-4)
8:00 PM
vs. Atom DS - WHAM-Team McGonegal
Community First -Team Dunseath
(3-2)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Soo Police
(5-4)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
McMillan Carpet One
(5-3)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Property Masters-Team Miller
(1-4)
7:00 PM
vs. Atom DS - SIMS-Team Stephens
AtoMc Yellow-Team Lesage
(5-2)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
McDougall -Team O'Neil
(8-3)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Norther Vision Care-Team Allison
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Jr. Thunderbirds White
(0-0)
2:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
3:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Rome's -Coach Cuillerier
(2-4)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(3-5)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Floreani O'Toole-Team Pavoni
(3-4)
7:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Kelly's Parkway-Team Kelly
(2-4)
8:30 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
McDougall -Team Parsons & All In One Contracting-Team Olar
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Floreani O'Toole-Team Deluca & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
SalDan-Team Gagnon & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Prouse & Green Apple Realty
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
WHAM & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Soo Police
(7-6)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
Martineau Masonry
(3-7)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Northern Chiropractic-Team Coulter
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Essentials-Team Bouchard
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Team Lamming-Soo Thunder White
(7-1)
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(6-1)
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Popeyes Chicken
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
AtoMc White-Team Currie
(2-3)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Martineau Masonry
(0-3)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(10-4)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
AtoMc Black-Team Tait
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AtoMcRed-Team Entwistle
(2-3)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Centre Ice-Team Rebek
(5-6)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
10:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
11:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Soo Police
(3-6)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Cavaliere Welding -Coach Waite
(1-6)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Team Essentials -Coach Richards
(3-2)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Rotary-Team Ubaldi
(4-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Community First -Team Dunseath
(5-5)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
02030405060708
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
SalDan-Team Gagnon & Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
All In One Contracting-Team Olar & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Floreani O'Toole-Team Deluca & McDougall -Team Parsons
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc Black-Team Tait & AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMcRed-Team Entwistle & AtoMc White-Team Currie
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Machine Shop & Direct Mechanical
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Popeyes Chicken & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
WHAM & Green Apple Realty
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Prouse & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Martineau Masonry & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McMillan Carpet One & DK Designs
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Community First -Team Dunseath
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Team Essentials-Team Bouchard
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Glavota-Soo Thunder Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Team Lortie-Soo Thunder Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Team Hudson-Soo Thunder Grey
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
5:00 PM-9:00 PM
Tournament Weekend
9:00 AM-8:00 PM
Tournament Weekend
7:00 AM-11:00 PM
Tournament Weekend
09101112131415
8:00 AM-6:00 PM
Tournament Weekend
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(4-0)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(1-2)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Team Essentials-Team Bouchard
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Centre Ice-Team Rebek
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Floreani O'Toole-Team Pavoni
6:00 PM-7:00 PM
Practice
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
WHAM
7:00 AM-8:00 AM
Practice
S & T
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
AtoMc Purple-Team Fuselli
(1-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
AtoMcRed-Team Entwistle
(3-0)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
McDougall -Team O'Neil
(3-1)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
DK Designs
(1-4)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Soo Police
(1-5)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
AtoMc Blue-Team Biemann
(3-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
AtoMc Green-Team Whitmell
(2-2)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Floreani O'Toole-Team Pavoni
(1-6)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
2:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
3:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
McDougall -Team Parsons
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(2-3)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(2-2)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Rome's -Coach Cuillerier
(5-2)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
TMS Truck Center-Team Niro
(1-1)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Kelly's Parkway-Team Kelly
(6-3)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
16171819202122
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Red
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds Black
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Prouse-Team Bodnar & Norther Vision Care-Team Allison
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & McDougall -Team Parsons
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
SalDan-Team Gagnon & Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
All In One Contracting-Team Olar & Direct Mechanical-Team Boychuk
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Direct Mechanical & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
S & T & Machine Shop
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
DK Designs & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Northern Chiropractic-Team Coulter
7:00 PM-8:00 PM
Practice
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
AtoMc Purple-Team Fuselli
(3-0)
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Team Lortie-Soo Thunder Red
(6-4)
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(2-4)
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
Popeyes Chicken
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - S & T
Direct Mechanical
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
AtoMc Blue-Team Biemann
(2-5)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
AtoMcRed-Team Entwistle
(5-0)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Kelly's Parkway-Team Kelly
(2-2)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
McMillan Carpet One
(7-2)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
Rome's -Coach Cuillerier
(4-2)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
AtoMc White-Team Currie
(2-3)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Community First -Team Dunseath
(0-3)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
Team Essentials-Team Bouchard
(2-0)
9:30 PM
vs. Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
12:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
1:00 PM
vs. Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
2:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Jr. Thunderbirds Red
(0-0)
3:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parsons
McMillan Carpet One
(2-2)
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
McDougall -Team O'Neil
(7-4)
8:00 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Northern Chiropractic-Team Coulter
(1-2)
9:30 PM
vs. Pee Wee - Community First -Team Dunseath
23242526272829
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Red
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
All In One Contracting-Team Olar & SalDan-Team Gagnon
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Direct Mechanical-Team Boychuk & McDougall -Team Parsons
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Floreani O'Toole-Team Deluca & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Machine Shop & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Direct Mechanical & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Essentials -Coach Richards
(4-4)
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Waite
Rome's -Coach Cuillerier
(1-5)
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Floreani O'Toole-Team Pavoni
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Northern Chiropractic-Team Coulter
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
AtoMc Orange-Team Jaeger
(2-1)
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Team Glavota-Soo Thunder Black
(3-2)
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-5)
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
S & T
(0-0)
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Machine Shop
(0-0)
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
AtoMc Green-Team Whitmell
(1-2)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
AtoMc Purple-Team Fuselli
(13-0)
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
Centre Ice-Team Rebek
(0-7)
9:00 PM
vs. Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
Martineau Masonry
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
DK Designs
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM
vs. Atom - AtoMcRed-Team Entwistle
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM
vs. Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
Community First -Team Dunseath
9:30 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Prouse-Team Bodnar
10:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Norther Vision Care-Team Allison
11:00 AM
vs. Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Timbits Black-Team Alfano
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Schill
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
1:00 PM-2:00 PM
Practice
All In One Contracting-Team Olar
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
SalDan-Team Gagnon
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
McDougall -Team Parsons
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Cavaliere Welding -Coach Waite
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Rome's -Coach Cuillerier
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Team Essentials -Coach Richards
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Northern Chiropractic-Team Coulter
8:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Rotary-Team Ubaldi
9:30 PM
vs. Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Jr. Thunderbirds Red & Jr. Thunderbirds Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Parsons
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Direct Mechanical-Team Boychuk & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Floreani O'Toole-Team Deluca & All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McDougall -Team Parsons & SalDan-Team Gagnon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
S & T
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Machine Shop
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Soo Police & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
DK Designs & Martineau Masonry
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rotary-Team Ubaldi
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
AtoMc Blue-Team Biemann
5:00 PM
vs. Atom - AtoMc Black-Team Tait
Team Hudson-Soo Thunder Grey
6:00 PM
vs. Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:30 PM
vs. Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
9:00 PM-11:00 PM
Ice Rental
S & T
5:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Popeyes Chicken
6:00 PM
vs. Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
AtoMc Green-Team Whitmell
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Floreani O'Toole-Team Pavoni
9:00 PM
vs. Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
McMillan Carpet One
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - Soo Police
Martineau Masonry
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 1 - DK Designs
AtoMc Purple-Team Fuselli
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Team Essentials-Team Bouchard
8:00 PM
vs. Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
McDougall -Team O'Neil
9:30 PM
vs. Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits White-Team Corcoran
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Yellow-Team Heffernan
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Jr. Thunderbirds Orange
12:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Red
Jr. Thunderbirds White
1:00 PM
vs. Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
McDougall -Team Parsons
2:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
3:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
SalDan-Team Gagnon
4:00 PM
vs. Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Team Essentials -Coach Richards
5:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
6:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Cavaliere Welding -Coach Waite
7:00 PM
vs. Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM
vs. Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
TMS Truck Center-Team Niro
9:30 PM
vs. Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
View Another League
Social Networking
Follow Us On
Visit Soo Pee Wee Hockey on Facebook
- and -
Follow Soo Pee Wee Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
PeeWee Arena
285 Northern Avenue East , Sault Ste. Marie, ON  P6B4H9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from soopeewee.ca on Friday, February 28, 2020 at 9:15 AM