PeeWee Arena, Venues, AtoMcRed-Team Entwistle, (Soo Pee Wee Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Norther Vision Care-Team Allison
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds Blue
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Black
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parr & All In One Contracting-Team Olar
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
Soo Police & Martineau Masonry
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(4-1)
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
(5-3)
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
S & T
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Atom DS
Rep Aire-Team Coletti & Property Masters-Team Miller
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom DS
SIMS-Team Stephens & WHAM-Team McGonegal
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom A
Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
10:00 PM-11:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Blue
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
(0-0)
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parr
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Printess
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Sep 29Sep 300102030405
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & McDougall -Team Parr
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & All In One Contracting-Team Olar
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger & AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann & AtoMc Purple-Team Fuselli
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
DK Designs & Martineau Masonry
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
Soo Police & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
(5-3)
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(3-5)
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Novice Minor Tier 1
S & T
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(2-2)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli
(4-1)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
(4-6)
9:00 PM
@ Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Novice Major Tier 1
DK Designs
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Soo Police
Atom
AtoMc White-Team Currie
(1-3)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Black-Team Tait
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
(5-5)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
(3-3)
9:00 PM
@ Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
(0-0)
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Blue
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
(0-0)
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
(0-0)
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
(0-0)
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Floreani O'Toole-Team Deluca
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
(0-0)
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parr
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Soo Optometry Clinic-Coach Lang
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Printess
(0-0)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
(3-3)
8:00 PM
@ Pee Wee - Floreani O'Toole-Team Pavoni
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(4-2)
9:30 PM
@ Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
06070809101112
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Blue
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Floreani O'Toole-Team Deluca
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Direct Mechanical-Team Boychuk
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & McDougall -Team Parr
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice with AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Prouse
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Green Apple Realty & Booster Juice
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One & DK Designs
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
(5-1)
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
(5-1)
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
Booster Juice
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - S & T
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
(7-1)
7:00 PM
@ Atom - AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
(1-2)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Black-Team Tait
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
(4-4)
9:00 PM
@ Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Soo Police
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - DK Designs
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
(0-1)
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
(3-7)
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
(9-6)
9:00 PM
@ Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue
(0-0)
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
(0-0)
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
(0-0)
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
(0-0)
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
(0-0)
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parr
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
(0-0)
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon
(0-0)
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
(0-0)
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Printess
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
(0-0)
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Novice Major Tier 2
Team Essentials -Coach Richards
(0-0)
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
(1-4)
8:00 PM
@ Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
(2-3)
9:30 PM
@ Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
13141516171819
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue & Jr. Thunderbirds Orange
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & McDougall -Team Parr
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & SalDan-Team Gagnon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Black-Team Tait & AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle & AtoMc White-Team Currie
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice with AtoMc White-Team Currie
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom A
WHAM
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom A
Prouse
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom A
Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom A
Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Lamming-Soo Thunder White
Pee Wee A
Team Hudson-Soo Thunder Grey
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Minor Tier 1
S & T
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Machine Shop
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Atom
AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM
@ Atom - AtoMc White-Team Currie
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:00 PM
@ Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Booked Ice
5:00 PM-11:00 PM
Highland Ford Soo Thunderbirds VS. Cochrane Crunch
T5
Timbit Purple-Team MacLean
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue
12:00 PM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
1:00 PM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
2:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
3:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parr
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Printess
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
8:00 PM
@ Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
9:30 PM
@ Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
20212223242526
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar & Norther Vision Care-Team Allison
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Blue
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & McDougall -Team Parr
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
SalDan-Team Gagnon & Direct Mechanical-Team Boychuk
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc White-Team Currie & AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice with AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage & AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & Popeyes Chicken
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
S & T & Machine Shop
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 2
I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
WHAM
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - All In One Contracting-Team Olar
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parr
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Atom
AtoMc Yellow-Team Lesage
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Orange-Team Jaeger
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Blue-Team Biemann
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
9:00 PM
@ Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
Soo Police
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - DK Designs
Atom
AtoMc Black-Team Tait
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Atom
AtoMc White-Team Currie
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
9:00 PM
@ Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
T5
Team Green-Team Wilson
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds White
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Norther Vision Care-Team Allison
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
2:00 PM-3:00 PM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
2:00 PM-3:00 PM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
2:00 PM-3:00 PM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
3:00 PM-4:00 PM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
3:00 PM-4:00 PM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Printess
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
8:00 PM
@ Pee Wee - Community First -Team Dunseath
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
9:30 PM
@ Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
2728293031Nov 01Nov 02
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Fountain Tire-Team Lepore
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk & Prouse-Team Bodnar
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds Blue
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White & Jr. Thunderbirds Orange
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca & Direct Mechanical-Team Boychuk
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean & SalDan-Team Gagnon
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & McDougall -Team Parr
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom DS
SIMS-Team Stephens & Rep Aire-Team Coletti
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom DS
WHAM-Team McGonegal & Property Masters-Team Miller
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Direct Mechanical & Popeyes Chicken
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
Green Apple Realty & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Prouse
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & McMillan Carpet One
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Northern Chiropractic-Team Coulter
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Pee Wee A
Team Glavota-Soo Thunder Black
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Lortie-Soo Thunder Red
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
Prouse
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Major Tier 1
DK Designs
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - McMillan Carpet One
Novice Major Tier 1
Soo Police
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Martineau Masonry
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
7:00 PM
vs. Atom - AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:00 PM
@ Pee Wee - TMS Truck Center-Team Niro
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Orange
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Blue
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Tyke Tier 2
Prouse-Team Bodnar
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parr
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Kinze Adventure Dogs-Team McLean
Novice Major Tier 2
Cavaliere Welding -Coach Printess
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Rome's -Coach Cuillerier
Pee Wee
Rotary-Team Ubaldi
8:00 PM
@ Pee Wee - Team Essentials-Team Bouchard
Pee Wee
Kelly's Parkway-Team Kelly
9:30 PM
@ Pee Wee - McDougall -Team O'Neil
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
Tyke Tier 2
Fountain Tire-Team Lepore & Prouse-Team Bodnar
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison & Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
T4
Timbits Black-Team Alfano
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Red-Team Schill
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits White-Team Boissoneau
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T4
Timbits Orange-Team Luck
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Green-Team Ludgate
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T4
Timbits Blue-Team Mannarino
10:00 AM-11:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Black-Team Keating
11:00 AM-12:00 PM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
1:00 PM-2:00 PM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue & Jr. Thunderbirds Orange
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Black & Jr. Thunderbirds White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
McDougall -Team Parr & SalDan-Team Gagnon
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar & Floreani O'Toole-Team Deluca
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 2
Direct Mechanical-Team Boychuk & Kinze Adventure Dogs-Team McLean
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Purple-Team Fuselli & AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Green-Team Whitmell & AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Popeyes Chicken & S & T
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop & Direct Mechanical
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom A
WHAM & Booster Juice
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom A
Prouse & Green Apple Realty
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One & DK Designs
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry & Soo Police
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Pee Wee
Centre Ice-Team Rebek
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Pee Wee
Team Essentials-Team Bouchard
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Pee Wee A
Team Lamming-Soo Thunder White
6:30 PM
@ Pee Wee A - Team Glavota-Soo Thunder Black
Pee Wee A
Team Lortie-Soo Thunder Red
8:00 PM
@ Pee Wee A - Team Hudson-Soo Thunder Grey
Sault Female
9:30 PM-11:00 PM
Sault Female
Atom A
Green Apple Realty
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Novice Minor Tier 1
Machine Shop
5:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Popeyes Chicken
Novice Minor Tier 1
S & T
6:00 PM
@ Novice Minor Tier 1 - Direct Mechanical
Atom
AtoMc Orange-Team Jaeger
7:00 PM
@ Atom - AtoMc White-Team Currie
Atom
AtoMcRed-Team Entwistle
8:00 PM
vs. Atom - AtoMc Green-Team Whitmell
Pee Wee
TMS Truck Center-Team Niro
9:00 PM
@ Pee Wee - Rotary-Team Ubaldi
Novice Major Tier 1
Martineau Masonry
5:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - DK Designs
Novice Major Tier 1
McMillan Carpet One
6:00 PM
@ Novice Major Tier 1 - Soo Police
Atom
AtoMc Blue-Team Biemann
7:00 PM
@ Atom - AtoMc Purple-Team Fuselli
Atom
AtoMc Black-Team Tait
8:00 PM
@ Atom - AtoMc Yellow-Team Lesage
Pee Wee
Community First -Team Dunseath
9:00 PM
@ Pee Wee - Kelly's Parkway-Team Kelly
T5
Timbits Black-Team Keating
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Blue-Team Parsons
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Red-Team Pezzutto
7:00 AM-8:00 AM
Practice
T5
Timbits Yellow-Team Heffernan
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Grey-Team Dahl
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits Teal-Team Colizza
8:00 AM-9:00 AM
Practice
T5
Timbits White-Team Corcoran
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Timbit Purple-Team MacLean
9:00 AM-10:00 AM
Practice
T5
Team Green-Team Wilson
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds White
10:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Black
Tyke Tier 1
Jr. Thunderbirds Blue
11:00 AM
@ Tyke Tier 1 - Jr. Thunderbirds Orange
Tyke Tier 2
Norther Vision Care-Team Allison
12:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Fountain Tire-Team Lepore
Tyke Tier 2
Soo PeeWee Pro Shop-Team Boychuk
1:00 PM
@ Tyke Tier 2 - Prouse-Team Bodnar
Novice Minor Tier 2
All In One Contracting-Team Olar
2:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - Direct Mechanical-Team Boychuk
Novice Minor Tier 2
Kinze Adventure Dogs-Team McLean
3:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - McDougall -Team Parr
Novice Minor Tier 2
Floreani O'Toole-Team Deluca
4:00 PM
@ Novice Minor Tier 2 - SalDan-Team Gagnon
Novice Major Tier 2
Bobcat Trails Petes-Coach Laakso
5:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - I.D.A Drug Mart-Coach Bouchard
Novice Major Tier 2
Rome's -Coach Cuillerier
6:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Cavaliere Welding -Coach Printess
Novice Major Tier 2
Soo Optometry Clinic-Coach Lang
7:00 PM
@ Novice Major Tier 2 - Team Essentials -Coach Richards
Pee Wee
Floreani O'Toole-Team Pavoni
8:00 PM
@ Pee Wee - Northern Chiropractic-Team Coulter
Pee Wee
McDougall -Team O'Neil
9:30 PM
@ Pee Wee - Centre Ice-Team Rebek
View Another Team
View Another League
Social Networking
Follow Us On
Visit Soo Pee Wee Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
PeeWee Arena
285 Northern Avenue East , Sault Ste. Marie, ON  P6B4H9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from soopeewee.ca on Sunday, October 20, 2019 at 5:37 PM