Tournament Calendar, 2018-2019 Playoffs (Soo Pee Wee Hockey)

PrintTournament Calendar
Mar 17, 2019-Apr 06, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Mar 17Mar 18Mar 19Mar 20Mar 21Mar 22Mar 23
NO-MI
(2-8)
8:00 AM
Green Apple Realty
@ Prouse
SPW
NO-MI
(1-7)
9:00 AM
Soo Police
@ Rotary
SPW
NO-MI-A
(7-5)
1:00 PM
RepAire
@ Fountain Tire
JR1
NO-MI-A
(0-6)
5:00 PM
Cavaliere Welding
@ Lions Club
SPW
NO-MI
(6-6)
5:30 PM
Soo Police
@ Green Apple Realty
JR2
A-MI-D1
(0-4)
6:00 PM
AtomC Black
@ AtomC Red
SPW
NO-MI
(4-5)
6:30 PM
DK Designs
@ Prouse
JR2
NO-MA-A
(1-3)
7:00 PM
S & T
@ Property Masters
SPW
A-MI-D1
(1-0)
8:00 PM
AtomC Blue
@ AtomC Green
SPW
NO-MI-A
(5-3)
5:00 PM
Cavaliere Welding
@ RepAire
SPW
NO-MA-A
(2-4)
6:00 PM
Legion
@ Sims
SPW
A-MI-D1
(1-1)
7:00 PM
AtomC Red
@ AtomC White
SPW
PW-MI-A
(5-8)
8:00 PM
Red Star
@ Centre Ice
SPW
PW-MA
(1-7)
9:30 PM
Highland Ford
@ Sims
SPW
NO-MI-A
(2-1)
5:00 PM
Lions Club
@ Fountain Tire
SPW
NO-MA-A
(4-4)
6:00 PM
S & T
@ Sims
SPW
NO-MA-A
(1-3)
7:00 PM
Legion
@ Property Masters
SPW
PW-MI-A
(3-1)
8:00 PM
Centre Ice
@ Red Star
SPW
PW-MA
(4-6)
9:30 PM
Highland Ford
@ Northern Chiropractic
SPW
NO-MI
(4-10)
5:00 PM
DK Designs
@ Rotary
SPW
NO-MA-A
(5-1)
6:00 PM
Sims
@ Property Masters
SPW
A-MI-D1
(2-5)
7:00 PM
AtomC Tan
@ AtomC Blue
SPW
A-MI-D1
(3-6)
8:00 PM
AtomC Black
@ AtomC White
SPW
PW-MA
(2-4)
9:00 PM
Northern Chiropractic
@ Sims
SPW
NO-MI-A
(3-7)
5:00 PM
RepAire
@ Lions Club
SPW
NO-MI-A
(3-5)
6:00 PM
Cavaliere Welding
@ Fountain Tire
SPW
NO-MA-A
(4-4)
7:00 PM
Legion
@ S & T
SPW
A-MI-D1
(1-3)
8:00 PM
AtomC Tan
@ AtomC Green
SPW
PW-MI-A
(0-5)
9:00 PM
Red Star
@ Centre Ice
SPW
NO-MI
8:00 AM
Green Apple Realty
@ Prouse
SPW [Semi-Final]
NO-MI-A
(5-4)
9:00 AM
RepAire
@ Fountain Tire
SPW [Semi-Final]
PW-MA
(2-8)
10:00 AM
Highland Ford
@ Northern Chiropractic
SPW [Semi-Final]
PW-MI-A
11:30 AM
Centre Ice
@ Red Star
SPW [If Necessary]
NO-MI
1:00 PM
Prouse
@ Rotary
SPW [Final]
NO-MI-A
2:00 PM
RepAire
@ Lions Club
SPW [Final]
NO-MA-A
3:00 PM
S & T
@ Property Masters
SPW [Semi-Final]
AT-MI
4:00 PM
AtomC White
@ AtomC Red
SPW [Semi-Final]
PW-MI-A
4:30 PM
Red Star
@ Centre Ice
JR1 [If Necessary]
PW-MA-A
5:00 PM
PeeWee Minor Greyhounds AA
@ McDougall Energy
SPW
PW-MI-D1
6:30 PM
Blind River Thunder
@ Soo Thunder White
SPW
PW-MI-D1
8:00 PM
Soo Thunder Grey
@ Soo Thunder Black
SPW
Mar 24Mar 25Mar 26Mar 27Mar 28Mar 29Mar 30
Novice Major Division 1
8:00 AM
Floreani, O'Toole & Dool
@ Team Essentials
SPW
Novice Major Division 1
9:00 AM
North Channel Lightning
@ Blind River Thunder
SPW
A-MI-A
10:00 AM
Direct Mechanical
@ Novice Major Greyhounds AA
SPW
A-MA
11:00 AM
North Channel Lightning
@ Blind River Thunder
SPW
A-MA
12:00 PM
AtomC Red
@ AtomC Tan
SPW
Novice Major Division 1
1:00 PM
Team Essentials
@ Service Master
SPW
NO-MA-A
2:00 PM
Winner of Semi-Final
@ Sims
SPW [Final]
AT-MI
3:00 PM
Winner of Semi-Final
@ AtomC Blue
SPW [Final]
PW-MA
4:00 PM
Northern Chiropractic
@ Sims
SPW [Final]
PW-MI-D1
5:30 PM
Soo Thunder Red
@ Soo Thunder Grey
SPW
A-MI-A
7:00 PM
WHAM
@ Myers Munchies
SPW
A-MA
8:00 PM
AtomC Green
@ AtomC Black
SPW
PW-MA-A
9:00 PM
North Channel Lightning
@ Floreani, O'Toole & Dool
SPW
A-MI-A
5:00 PM
Direct Mechanical
@ Myers Munchies
SPW
A-MA
6:00 PM
AtomC Red
@ AtomC Green
SPW
A-MA
7:00 PM
North Channel Lightning
@ AtomC Tan
SPW
A-MA
8:00 PM
AtomC White
@ AtomC Black
JR1
A-MA-A
8:00 PM
Community First
@ Atom Minor Greyhounds AA
SPW
PW-MA-A
9:00 PM
Wildcats
@ Floreani, O'Toole & Dool
SPW
Novice Major Division 1
5:00 PM
McDougall Energy
@ North Channel Lightning
SPW
A-MA
6:00 PM
North Channel Lightning
@ AtomC Black
SPW
A-MA
7:00 PM
AtomC White
@ Blind River Thunder
SPW
A-MA-A
8:00 PM
Soo Sports
@ Community First
SPW
PW-MI-D1
9:00 PM
Soo Thunder Red
@ Soo Thunder Black
SPW
Novice Major Division 1
5:00 PM
Floreani, O'Toole & Dool
@ Service Master
SPW
A-MI-A
6:00 PM
WHAM
@ Novice Major Greyhounds AA
SPW
PW-MI-D1
7:00 PM
Soo Thunder Blue
@ Soo Thunder White
SPW
PW-MA-A
8:30 PM
Wildcats
@ McDougall Energy
SPW
Novice Major Division 1
5:00 PM
McDougall Energy
@ Blind River Thunder
SPW
A-MI-A
6:00 PM
Myers Munchies
@ Novice Major Greyhounds AA
SPW
A-MA
7:00 PM
AtomC Red
@ Blind River Thunder
SPW
A-MA-A
8:00 PM
Soo Sports
@ Atom Minor Greyhounds AA
SPW
A-MI-A
5:00 PM
WHAM
@ Direct Mechanical
SPW
A-MA
6:00 PM
AtomC White
@ AtomC Black
SPW [Only counts for team AtomC White]
A-MA
7:00 PM
AtomC Green
@ AtomC Tan
SPW
PW-MI-D1
8:00 PM
Blind River Thunder
@ Soo Thunder Blue
SPW
PW-MA-A
9:30 PM
PeeWee Minor Greyhounds AA
@ North Channel Lightning
SPW
NO-MA
8:00 AM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
AT-MI-A
9:00 AM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
AT-MA
10:00 AM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
AT-MA-A
11:00 AM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
PW-MI
12:00 PM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
PW-MA-A
1:30 PM
3rd After Round Robin
@ 2nd After Round Robin
SPW [Semi-Final]
NO-MA
3:00 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
AT-MI-A
4:00 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
AT-MA
5:00 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
AT-MA-A
6:00 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
PW-MI
7:00 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
PW-MA-A
8:30 PM
Winner of Semi-Final
@ 1st After Round Robin
SPW [Final]
Mar 31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Printed from soopeewee.ca on Saturday, March 23, 2019 at 6:47 PM